مشهد، کلاهدوز 47، نبش تورج 29، پلاک 119
05137232765
مشهد، کلاهدوز 47، نبش تورج 29
051-37232765
شیرهای سوزنی میراب

شیرهای سوزنی میراب

شیرهای سوزنی میراب

شیرهای سوزنی، شکل تغییر یافته شیرهای گلوب یا کروی هستند، بدین معنی که با تغییراتی در طراحی شیر ، دیسک شیر را بر خلاف شیرهای بشقابی که عمود بر سطح جریان حرکت می کند، در جهت جریان قرار داد ه اند که این تغییرات باعث کاهش ابعاد شیر شده است و ضمنا شیر را نسبت به شیرهای بشقابی در رابطه با وجود اجسام خارجی مقاوم تر کرده است و چون فشار خط لوله تاثیر بسیار اندکی بر روی سامانه حرکت دیسک و آببندی دارد، لذا نیروی کم تری برای عملکرد شیر لازم است. این شیرها در نقاطی مورد استفاده قرار می گیرند که لازم باشد فشار ایجاد شده در اثر اختلاف ارتفاع و یا بده کاهش یافته و یا به مقدار دقیق تنظیم شود.

ضعف عمده شیرهای سوزنی عدم دسترسی به قطعات داخل شیر است و برای هرگونه تغییرات و یا خارج کردن اجسام خارجی که ممکن است در داخل شیر گیر کرده باشد باید تمام شیر از خط لوله خارج شود و چون مکانیزم داخل شیر نسبتا پیچیده بوده و دسترسی به آن مستلزم باز کردن تمام قطعات شیر است. نگهداری این شیرها نیز دارای مشکلاتی می باشد. شیرهای سوزنی شرکت میراب از نظر تغییرات نسبت به مقدار افت فشار در شیر و هم چنین جهت جلوگیری از پدیده خلاءزایی ، به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

 

الف شیرهای سوزنی معمولی

کاربرد این نوع شیر ها برای کنترل خطوط لوله است . در این شیرها فشار زیاد در قبل از شیر به فشار کم تر در بعد از شیر تبدیل می شود ولی حتما باید در خروجی شیر فشار بیش تر از فشار اتمسفر موجود باشد

 

ب شیرهای سوزنی رینگ پره ای

این شیرها برای کاهش فشار بیش تر از نوع اول مورد استفاده قرار می گیرند و در برخی موارد می توان از آنها برای تخلیه به اتمسفر نیز استفاده نمود.

 

جشیرهای سوزنی با سبد مشبک

این شیرها برای کاهش فشار زیاد و یا تخلیه به اتمسفر مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی ها و مزایای شیرهای سوزنی ، عدم وجود قطعات لق در داخل شیر برای جلو گیری از ارتعاش و استهلاک و همچنین کاهش یا افزایش یکنواخت سطح مقطع عبور سیال نسبت به حرکت قطعه مسدودکننده )پیستون( می باشد.

پره در شیرهای زونی میراب

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Cart
  • No products in the cart.